Artem
Devam Eden Projelerden Bazıları Tamamlanan Projelerimizden Bazıları Kalite Politikamız
HİZMETLERİMİZ
Mühendislik & Müşavirlik
Endüstri Tesisleri
Toplu Konut
> Prefabrik Yapı Sistemleri
Kompozit Yapı Sistemleri
 
P
PREFART PREFABRİK YAPI SİSTEMLERİ

Prefabrik bina yapımında Türkiye standartlarının üzerinde bir teknoloji ve yapım tekniğine sahip olan firmamız, kullanışlı ve alışılagelmiş kalıcı yapı standardındaki prefabrik binaların tasarımı, ön üretimi ve montajını uzman mühendis, teknisyen ve işçi kadrosuyla hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde yapmaktadır.


Firmamız; Geniş açıklıklı sanayi tesisleri alanında prefabrik bina üreticileri açısından yeteri kadar arza sahip olan ülkemizde, konut ve diğer ihtiyaçları karşılamaya yönelik yüksek standartlı prefabrik yapı ihtiyacını karşılamayı amaç edinmiştir.


Bu doğrultuda yapılan çalışmalar neticesinde özgün tip projeler üretilmiştir. Projelerin oluşturulmasında değişik ihtiyaçları karşılayacak çeşitlilik sağlanmıştır.

PREFART PREFABRİK YAPI SİSTEMLERİ alışılagelmiş prefabrik binalardan çok farklı olarak tasarlanıp imal edilmektedir. Bina modellemesinde firmamız tarafından geliştirilerek tasarımı yapılan ve patentleri alınan sistemler kullanılmaktadır.
Yapı taşıyıcı sistemi Ulusal ve uluslar arası standartlara ve yönetmeliklere göre projelendirilmektedir.

KOLON VE KİRİŞLER : IPE ve HEA yapısal çelik profillerden üretilen kolon ve kirişlerden oluşmaktadır. Bina montajında DIN6914 9.2 kalite birleşim bulonları kullanılmaktadır.

DÖŞEMELER : Döşemelerde, kendi geliştirdiğimiz prefabrik döşeme panelleri kullanılmaktadır. Döşeme panellerinin üzeri uygun kalınlıkta betonlanarak kompozit döşeme teşkil edilmektedir.

DUVARLAR : Duvarlar da kendi ürünümüz olan prefabrik duvar panellerinden oluşmaktadır. Panellerin iç kısmı çelik karkas olup, dokusunu hafif beton elemanlar oluşturmaktadır. Paneller, dış yüzeyleri boya uygulamasına hazır halde üretilmektedir.
 

Tasarımlarımızdan olan iki katlı bir tip prefabrik binanın %80’i fabrikada imal edilmektedir. Montajı yaklaşık üç günde yapılan binanın bitirme işleri 15 günde tamamlanmaktadır. Bitirme işleri; çatı konstrüksiyonu ve kaplaması ile ısı yalıtımı, cephe kaplamaları, elektrik ve su tesisatları, kapı ve pencereleri, zemin ve duvar kaplamaları, merdiven kaplamaları, vitrifiye montajları, armatür montajları, dolap montajları ve boya badana işlerinden oluşmaktadır.


Tip binalarımız özgün tasarımlar olup kalıcı bina niteliğinde ve konforundadır. İmarsız bölgelerde rahatlıkla uygulanabileceği gibi, imarlı arsalar üzerine kalıcı bina olarak da uygulanabilmektedir. Gerekli statik uygulama projeleri mevcut olup tarafımızdan verilmektedir.